Tvořte s dětmi, kreslete, malujte, fotografujte a můžete vyhrát řadu skvělých cen. Více zde...

Co znamená označení na obalu výrobku - Fair trade?

8. listopadu 2009 v 21:07 |  Vaříme dětem
Fair Trade lze do češtiny volně přeložit jako spravedlivý čili férový obchod. Fair Trade je ochranná registrovaná známka. Na správnost jejího užívání dohlíží certifikační a kontrolní asociace Fairtrade Labelling Organizations. Fair Trade klade důraz na férovější přístup k mezinárodnímu obchodu. Cílem je zajisit důstojný život lidem v chudých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. V současné době je do tohoto obchodu zapojeno přibližně 1,5 milionu pěstitelů a zemědělských pracovníků z těchto zemí.

Tím, že si zakoupíte potravinu označenou logem Fair Trade, máte jistotu, že zemědělci a osoby podílející se na pěstování plodin (typicky kávové a kakaové boby, čaj, atd...) dostanou férovou odměnu za svoji práci. Běžně se totiž stává, že zemědělec je závislý na velkých potravinářských koncernech a je mu tak diktována cena, za kterou musí své produkty prodávat, což je zlomek ceny, za kterou se prodává v cílové zemi, tedy, u nás. Díky principu Fair Trade je garantována výkupní cena, která nejen pokryje výrobní náklady, ale přinese i přiměřený zisk. Tak může být v zemích třetího světa podporován rozvoj dalšího průmyslu a celé infrastruktury, jako například škol, nemocnic, silnic apod.

Zakoupením výrobku označený logem Fair Trade na obalech se zapojíte do tohoto spravedlivého obchodu a přispějete tím ke zlepšení životních podmínek v chudých zemích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 order_cialis order_cialis | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 17:58 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama