Tvořte s dětmi, kreslete, malujte, fotografujte a můžete vyhrát řadu skvělých cen. Více zde...

Vhodné hračky pro děti od narození do 1 roku

16. dubna 2008 v 14:09 |  Hry s dětmi
Novorozené děti stráví většinu času pozorováním a učením se z výrazů vašeho obličeje a vašeho hlasu. Brzy však zaujme v jejich životě důležitou úlohu hra. Děti poznávají svět skrze hru a nikdy nejsou příliš malé na to, aby si začaly hrát. Děti od narození vidí, slyší a cítí a vhodně vybrané hračky jim pomohou rozvíjet jejich schopnosti, poznávat svět kolem sebe a učit se. Pro děti je hra přirozená, ale vy jim můžete pomoci si hru více užívat, odměňovat je a podporovat v jejich snažení.
Od narození do 6 týdnů budou dítě zajímat hlavně vysoce kontrastní barvy a povrchy. Vhodnou hračkou je hrací kolotoč nad postýlku s jemnou melodií, hrací podložka nebo hrazdička, pásky nebo cd s hudbou určenou speciálně pro děti.
Od 6 až 8 osmi měsíců byste měli přejít ke hračkám, které by rozvíjeli jejich nově nabyté schopnosti. Děti se zdokonalují ve zvedání a držení předmětů, sedí již samy bez opory a začínají si broukat a předvádět různé zvuky. Vhodnými hračkami jsou stavěcí bloky, dřevěné kostky, dětská zrcátka, hračky do vody, kousátka.
Od 8 do 12 měsíců dítě reaguje na širokou řadu stimulů, leze nebo už chodí, může dokonce začít vyslovovat několik slov. Vhodné hračky pro tento věk: plyšáci a panenky, hračky, které vytváří zvuky, kostky, víceúčelové hračky, knihy, hračky do vody, pohyblivé hračky, hudební hračky.
Vždy berte v potaz bezpečnost dítěte při hře! Doporučujeme nakupovat pouze z obchodů, jejichž značka je známá. Známku kvality můžete ověřit i symbolem CE na balení. Jedná se o osvědčení kvality a bezpečnosti udělované Evropskou unií, které je platné ve všech členských státech. Před tím, než dáte hračku dítěti do ruky, odstraňte z ní všechen balící materiál, obzvláště plastikové pytle, které by si dítě mohlo navléci na hlavu. Hračky udržujte stranou ohně. Je důležité udržovat hračky čisté a kontrolovat ostré hrany a rohy, protože dítě je začne vkládat do úst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama