Tvořte s dětmi, kreslete, malujte, fotografujte a můžete vyhrát řadu skvělých cen. Více zde...

Není kaše jako kaše

6. dubna 2008 v 22:07 | Zdroj: www.nestle.cz |  Výživa kojenců a batolat
Přibližně do 4. až 6. měsíce věku dítěte těmto nárokům plně odpovídá mateřské mléko, které je pro ně ideální a nejvhodnější stravou. Po 6. měsíci věku však mnoho dětí přestává být kojeno buď úplně, nebo částečně, a součástí jídelníčku se stávají nemléčné příkrmy. Přestože každá maminka chce dát svému dítěti to nejlepší, aby dobře a zdravě rostlo a prospívalo, nedostává řada dětí ve věku od 6 měsíců do 3 let ve stravě odpovídající množství živin a nemá správný energetický příjem. Vědecké studie například ukázaly, že velké množství dětí starších 6 měsíců dostává menší než doporučené množství základních vitaminů a minerálů a týká se to bohužel i vyspělých zemí.

Kaše jako ideální příkrm

Nedílnou součástí dětských nemléčných příkrmů jsou instantní rýžové a obilné kaše. Ty jsou do jídelníčku kojence spolu s ostatními příkrmy zařazovány od 4. do 6. měsíce věku. Jestliže je však dítě krmeno výhradně mateřským mlékem, je podávání nemléčných příkrmů doporučováno až v 6.měsíci života. Dnes jsou na trhu k dispozici instantní kaše, které se snadno připravují a dětem chutnají. Žádná maminka si jistě nedovede představit večeři pro své děťátko bez kaše. Zajišťuje dostatečný energetický příjem, který mateřské mléko už nestačí v tomto období dodávat. Při zavádění nových druhů potravin je velice důležité začínat s těmi, které nevyvolávají alergické reakce, jako jsou například rýže a kukuřice. Dětem od 4. měsíce věku můžete vybírat z několika druhů kaší s jemnou a hladkou konzistencí, která zajišťuje snadné polykání. Starším dětem, kterým již rostou zoubky, jsou určeny kaše s malými a měkkými kousky, na nichž se dítě učí kousat a žvýkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slavka Suchanova Slavka Suchanova | E-mail | 29. prosince 2008 v 11:11 | Reagovat

Dobrý den mám dceru(sedm měsíců) chtěla bych se zeptat jestli můžu dávat krupicovou kaši dělanou s kravským mlékem.A ještě bych chtěla vědět  od jakého měsíce můžu dávat jogurt?Děkuji a nashledanou

2 Eva Láníková Eva Láníková | E-mail | 10. ledna 2009 v 7:57 | Reagovat

Dobrý den, mám syna (5 měsíců) zatím ho kojím a nedávám žádný příkrm. Asi od konce 4. měsíce se začal v noci budit a od té doby se budí na jídlo čím dál častěji. Ráda bych věděla jestli mu můžu začít dávat před spaním kaši, aby se na noc víc zasytil.

Díky za odpověď!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama