Tvořte s dětmi, kreslete, malujte, fotografujte a můžete vyhrát řadu skvělých cen. Více zde...

Formulář žádosti o přídavek na dítě

25. dubna 2008 v 15:17 |  Právo a finance
Vypňte online elektronický formulář na Integrovaném portálu MPSV (http://portal.mpsv.cz/forms).
Vyplnění formuláře
Elektronický formulář je obdobou papírového formuláře, vyplnit můžete všechny údaje, které lze vyplnit v odpovídajícím papírovém formuláři. V současné verzi aplikace provádí pouze základní kontroly vyplnění formuláře, tzn. umožní vytisknout i formulář obsahující logické chyby. Pokud je část formuláře zašedlá a nelze ji editovat, znamená to, že příslušnou část formuláře není třeba vyplňovat (např. pokud zvolíte výplatu dávky na účet v ČR, zůstanou části formuláře týkající se výplaty na účet v zahraničí nebo výplaty složenkou nepřístupné).
Pro práci s celým formulářem (kontrola údajů, tisk, uložení) slouží nabídka Nástroje, která se v moderních internetových prohlížečích zobrazuje stále na pravé straně formuláře (prohlížeče s menším komfortem práce nabídku zobrazují na začátku formuláře). Přestože mají v moderních prohlížečích tzv. formulářové akce vzhled odkazů, nejedná se o pravé odkazy a nemusí s nimi fungovat některé rozšířené možnosti moderních prohlížečů, např. otevření do nového okna nebo nové záložky.
Aplikace provede před tiskem automaticky kontrolu formální správnosti zadaných údajů (např. formát rodného čísla, existence adresy, vyplnění povinných údajů apod.) Pokud je během kontroly nalezena jakákoli nesrovnalost, zobrazí se znovu editační formulář. Pokud ve formuláři nejsou žádné chyby a beze změny údajů znovu zvolíte tisk nebo uložení, zobrazí se varianta formuláře určená pro tisk (formát PDF).
Prázdný formulář o přídavek na dítě ke stažení zde:
Zdroj: http://www.finance.cz, http://www.mpsv.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama